Pasirinkite savo kalbą

   |   +370 633 42242

Ar reikalingas leidimas importuojant buožę&pistoletinę rankeną Saigai?

Detaliau
2020-11-12 12:10 #36345 nuo Egis
Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas kalba, kad įvežimo licencija reikalinga įvežamiems ginklams, priedėliams ir jų dalims. Tas pats įstatymas apibrėžia kas yra ginklų ir priedėlių dalys. Pagal įstatymą - ginklo dalis yra šaunamojo ginklo sudėtinis elementas, būtinas tam, kad šaunamasis ginklas veiktų. Nei buožė, nei mechaniniai kryptukai, nei rankena (kriaunos) nėra būtini, kad ginklas veiktų. T.y. nesant šių elementų ginklas galės atlikti šūvį, todėl mano asmeniniu įsitikinimu šioms dalims EU ribose licencijos nereiktų. Tačiau mano patarimas - visuomet atsiklauskite vietinio licencijavimo skyriaus pareigūnų.

Kalbant apie siuntimą iš JAV - šiuo atveju iš ten visiškai niekas nesiunčiama be licencijų, kurių tvarkymo terminai ir kaštai tik gali būti numanomi. Tad šiuo atveju - patarimas - ieškoti analogų europje.
The following user(s) said Thank You: Neringa

Prašome Prisijungti arba sukurti paskyrą norėdami prisijungti prie pokalbio.

Detaliau
2020-11-12 08:15 #36344 nuo egopb
Aš užsisakiau rankena tiesiog internete. Europoje.
Iš USA nebandziau.

Prašome Prisijungti arba sukurti paskyrą norėdami prisijungti prie pokalbio.

Detaliau
2020-11-08 04:41 #36318 nuo Neringa
Norėčiau pirkti kažką panašaus į tokią buožę su pistoletine rankena:
lapolicegear.com/tapco-stk07160-saiga-t6-stock.html

Galbūt kam nors jau yra tekę susidurti su panašia situacija ir galėtumėte papasakoti, kokia yra importavimo procedūra?

Pagal GŠKĮ šios dalys nėra įvardintos kaip pagrindinės ginklo dalys:
"Šaunamojo ginklo dalis – šaunamojo ginklo sudėtinis elementas, būtinas tam, kad šaunamasis ginklas veiktų, įskaitant pistoleto (revolverio) rėmą, jo ir pagrindinių šaunamojo ginklo dalių pusgaminius. Vamzdis, rėmas, uoksas, įskaitant viršutinį ir apatinį uoksus, būgnelis, spyna (užraktas), spynos (užrakto) rėmas, šovinio lizdas (kai jis yra atskira dalis) ir į šaunamojo ginklo vamzdį įdedamas įdėklas (mažesnio kalibro vamzdis) priskiriami prie pagrindinių šaunamojo ginklo dalių"

Prašome Prisijungti arba sukurti paskyrą norėdami prisijungti prie pokalbio.

  • Negalima: sukurti naują temą.
  • Negalima: atsakyti.
  • Negalima: redaguoti savo pranešimą.
Moderatoriai: MKaz