Sportiniams šaudymui kaip ir bet kokiam kitokiam šaudymui visų pirma rinkis tai kas limpa prie rankos. Tada atkreipk dėmesį į detalių, dėklų ir pan prieinamumą. Dar ar ginklas bus naudojamas tik sportui ar planuoji ir nešioti savigynai. Ir žinoma kaina.
Teko šaudyti iš CZ P-09. Kažkuo labai nei gerąja prasme nei blogąja nenustebino. Gana plati rankena. Dėl to, kad rėmas lengvesnis kiek labiau šokinėja lyginant su Shadow, o šiaip klausimas tik dėl dalių, ar ten tinka tos pačios Cz75 serijos dalys ar ne... nes tai labai svarbus momentas. Man atrodo, kad praktiniams šaudymui toks ginklas nelabai (mano asmeninė nuomonė).
Pradžioje pabandyk nuvažiuoti kur nors ir šiek tiek pašaudyti (pvz. Šūvio akademija) Tada suprasi ko nori, gal net sudalyvauti 1 lygio varžybose ar kokiam įvadiniam mokyme.
O apie pasirinkimus:
Jeigu Production divizijonas tai:
Universaliausias Glock. Daug ir pigių detalių, dėklų, dėtuvių ir pan be problemų gausi. Geras blogas čia jau pripratimo reikalas, bet man asmeniškai pradėjus šaudyti CZ ir Tanfoglio atgal prie Glock nesinori grįžti.
Tada CZ Shadow ir Shadow 2 vienas geriausių kainos ir kokybės sąntykių. Irgi daug detalių, lengvai gaunamos, nebrangios. šiek tiek brangesnis nei Glock, bendrai resursas mažesnis, bet šaudymo komfortas stabilumas ir pan irgi labai geras
Tanfoglio, tai tas pats CZ tik gal kiek geresnis metalo apdirbimas ir kitos smulkmenos. Sunkiau su detalėmis, bet nėra nieko neįmanomo. Deatlės irgi brangesnės.
GP K100 įdomus variantas, manau irgi vienas geresnių kainos ir kokybės variantų, ypač kai kažkada juos išpardavinėjo.
Tada visokie kitokie ginklai, kurie iš dalies yra alternatyvos aukščiau išvardintiems. HS/Springfield, Canic, Walther ir pan.
Tada dar yra Standard divizionas, kas šiuo metu yra panašiai kaip Produkcija, tik su mažiau ribojimų. Iš esmės ginklas turi tilpti į dėžutę ir be elektro optinių taikymo mechanizmų.
Čia tikriausiai 3 grupės:
CZ TS didesnis CZ
Tanfoglio Limited (panašus į CZ kaip ir produkcijos divizione)
1911 ir 2011 visokių firmų STI, SVI, SPS ir pan
Open:
Kosmosas, kur galima viskas ir šiame etape tiesiog per anksti.