Pasirinkite savo kalbą

   |   +370 633 42242

Sunki/lengva kulka: kaip veikia atatranka

Detaliau
2010-02-08 22:07 - 2010-02-08 22:08 #13210 nuo giedriusb
Labai trumpai pareplikuosiu. Kazkada panasaus klausimo paklausiau pas Vitaliju Grincenko, kuris pats relodina ir manau ta dalyka ismano, jis labai aiskiai ir parastai be jokiu fizikos teoriju man paaiskino (bent jau tiek kiek as norejau suzinoti) ir ACIU jam uz tai /bowdown

O del soviniu is Magtech man labiausiai patiko IPSC varzyboms sekantys soviniai:

9MM Luger 95 Grain Jacketed Soft Point Flat
www.magtechammunition.com/sitepages/pid1...d=103&search=details

ir

9MM Luger 147 Grain Full Metal Jacket Flat
www.magtechammunition.com/sitepages/pid1...d=103&search=details

Pirmi turi astria ir labai trumpa atatranka antri minksta ir ilga, kurie geriau nezinau nes permazai ju isaudziau :) Cia asmeniskai priklauso man labiau sirdis linksta prie pirmuju, o pinigine prie pigiausiu :)

Zinau, kad su pirmaisiais pagal ankstesnes diskusijas gali buti problemu del PF esant saltesnem orui
Last edit: 2010-02-08 22:08 by giedriusb.

Please Prisijungti or sukurti paskyrą to join the conversation.

Detaliau
2010-02-08 21:24 #13208 nuo Lehmen
Koks is manes ekspertas /dunno Man tesiog patinka suprasti kaip sis pasaulis veika /rolleyes

Please Prisijungti or sukurti paskyrą to join the conversation.

Detaliau
2010-02-08 20:56 - 2010-02-08 21:04 #13207 nuo Aras
P.s.
Lehmen galėtų būti mūsų asociacijos balistikos teorijos ekspertas (čia be sarkazmo). Jis apie visą šitą fiziką raukia geriausiai......
Last edit: 2010-02-08 21:04 by Aras.

Please Prisijungti or sukurti paskyrą to join the conversation.

Detaliau
2010-02-08 20:50 #13206 nuo Aras
Na tai jei daugiau tokių žmonių būtų, kaip Rolandas, tai gal ir net atsirastų kaifas diskutuoti...O tai dabar kažkoks tai gaidžių paradas gaunasi.... O dėl to, kad į šaudyklą eiti ir be proto pleškinti - tai, nežinau, gal kartais reikia ir smegenų vingius apkrauti - ne veltui asai pataria daug namuose treniruotis - jie tai gal žino, ką šneka ( aš turiu omenyje ne mūsų vietinius asus, nors absoliuti dauguma iš jų yra ne ką prastesni už "importinius").....
Ir šiaip noriu visus pakviesti atsisakyti pozos. Net pats didžiausias asas gali pasisemti žinių kad ir iš šito mūsų bendravimo, jei tik bendravimas įmanomas..... Neprisimenu, koks labai žymus filosofas (gal Aristotelis) prieš mirtį pasakė:- " Aš dabar žinau, kad nieko nežinau...... "
Linkiu visiems tokio sąmonės nušvitimo, nes, kai manai, kad viską žinai, tai reiškia, kad tau jau "šakės" ir tu jau netobulėji.... /dunno

Please Prisijungti or sukurti paskyrą to join the conversation.

Detaliau
2010-02-08 20:45 #13205 nuo BAlex
Gyvenime nemazai kulku i ora paleidau, bet daugiausiai pro ilgus vamzdzius /bangbang
ir jei man uzduotu toki klausima gatveje - negalvuojant atsakyciau jog 90% soviniu su sukesne kulka, turi didesne atatranka nei su lengva.
Tesiog, tam kad pagerinti kulkos trajektorija i sovini su sunkia kulka reikia ipilt daugau parako ir dar mag kapsuli ispaust. Didesnis kiekis parako iziebtas mag kapsuliu sukuria didesni kieki parako duju ir to pasekoje suteikia stipresni impulsa i kulka ir i ginkla. Kaip taisykle didziausias slegis yra pirmus 12-15cm vamzdzio (aktualiau ilgiems ginklams), sunkesne kulka sudaro didesni pasipresinima nei lengva t.y. tie pirmeji 12cm iveikiami siek tiek leciau - tai irgi padidina atatranka.
O tam kad suzinot tiesa apie skirtingu svoriu kulku poveiki atatrankai reikia tesiog uztaisyti kelis sovinius nauduojant vienodus komponentus ir isaut is to paties ginklo.
Kaip teisingai parase HP - iskils klausimas del faktorio. Bet mes dabar nagrinejame atatranka /hot , o faktoriu padarysim veliau. /drinking
Viskas ka cia parasiau eina tik is skauuuuudancios peties po suviu "sunkiais" soviniais ir nebuvo tikrinta termodinamikos, balistikos ir kitom teorijom /yikes

Please Prisijungti or sukurti paskyrą to join the conversation.

Detaliau
2010-02-08 20:41 #13204 nuo Lehmen
Rolandas wrote:

Reiškia, kad kulkoms atiduodamas energijos kiekis nevienodas (?)


BINGO! /banana

Please Prisijungti or sukurti paskyrą to join the conversation.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to edit your message.
Moderatoriai: MKaz