Diskusija skiriama Lietuvos narystės Europos Sąjungoje trečiosioms metinėms ir Romos sutarties penkiasdešimtmečiui paminėti. Renginio metu įžanginį žodį sakė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas A. Matulevičius, pranešimus skaitė Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. V. Tutkus, Lietuvos Respublikos ginklų fondo direktorius G. Mišeikis, Lietuvos pramonininkų konfederacijos Pramonės, mokslo ir gynybos integracijos komiteto pirmininkas prof. habl. dr. A. Federavičius ir Krašto apsaugos ministerijos l.e.p. sekretorė Ona Tatolytė.
Diskusijoje buvo kviečiami dalyvauti Seimo nariai, Europos Parlamento nariai, išrinkti Lietuvoje, Seimo ir kitų valstybės institucijų tarnautojai, interesų grupių, žiniasklaidos ir visuomenės atstovai. 

Diskusija buvo tiesiogiai transliuojama internetu Seimo Europos informacijos centro interneto svetainėje http://www.eic.lrs.lt/ .

DIskusijoje pranešėjai priistatė savo pasiekimus, perspektyvas ir sunkumus su kuriais susiduria.

Mums, civiliams vartotojams bene įdomiausia diskusija vykos po LR Ginklų fondo prie LR Vyriausybės direktoriaus Gintauto Mišeikio pranešimo, kuris savo pranešime reiškė norą dar labiau didinti monopoliją ir susigrąžinti jų prarastas pozicijas pistoletinių šovinių prekyboje.

Diskusijoje Lietuvos Praktinio Šaudymo Sporto Federacijos ir visų vartotojų vardu Nacionalinės praktinio šaudymo asociacija išreiškė kategorišką prieštaravimą B ir C kategorijų trumpavamzdžių šaunamųjų ginklų prekybos monopolijai, tam pritarė ir mūsų asociacijos vienas iš įkūrėjų Muitinės departamento direktoriaus pavaduotojas Juozas  Rimkevičius. Daug kritikos Ginklų fondo monopolijai išsakė UAB Explore Baltija direktorius Albertas Stanislovaitis bei Ginklų pirklių asociacijos direktorius Gytis Misiukevičius. Tam pritarė ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Algimanto Matulevičius, siūlydamas pamastyti Ginklų fondo direktoriui apie verslinių funkcijų atsisakymą.

Visi matome, kaip nukrito pistoletinių šovinių kainos, kai jais pradėjo prekiauti verslininkai, taip pat matome, kaip nukrito pistoletų kainos, kai juos šauliai pradėjo pirktis ir vežti iš kitų Europos Sąjungos valstybių.

Reikia tikėtis tokios diskusijos netolimoje ateityje duos vaisius ir mes, kaip vartotojai gausime tokias pačias kokybiškas paslaugas ir servisą kaip ir kitų Europos Sąjungos šaulių vartotojai.