- Details
- Category: Naujienos
LPŠSF istorija
Pradžia visada sunki...
1994 m. rugsėjo mėnesį Plzen mieste (Čekija) pirmą kartą teko dalyvauti praktinio šaudymo varžybose. Tai buvo pirmoji pažintis su šia taikomąja sporto šaka. IPSC regioninis direktorius Karim Benamane ir anksčiau buvęs garsus kulkinio šaudymo meistras atsargos pulkininkas Gustav Cinko maloniai pakvietė mus atvykti į Čekiją.
Šie žmonės suteikė mums puikią galimybę susipažinti su praktiniu šaudymu ir propaguoti jį Lietuvoje. Atvykę į Lietuvą šie žmonės organizavo pirmąjį praktinio šaudymo seminarą. Mes pamatėme visiškai naują progresyvią ginklo valdymo metodiką ir iš karto pabandėme pritaikyti ją policijos veikloje. Taip pakeitėme seną milicijos šaudymą iš 25 metrų statinėje padėtyje.
Dalyvavimas tarptautiniuose praktinio šaudymo renginiuose praplėtė pažinčių ratą. Čekijoje susipažinome su Tarptautinio situacinio šaudymo centro vadovu Jean-Yves Lefeuvre. Saint Astier miestelyje Prancūzijoje esančiame centre surengtos pratybos padėjo galutinai suformuoti profesinį požiūrį į ginklo valdymą.
Nors iš pradžių sekėsi sunkokai, bet dabar manome, kad pasirinkome teisingą kelią, tai įrodė pasiekti rezultatai.
Praktinis šaudymas tapo ne tik teisėsaugos institucijų ir saugos struktūrų profesinio ugdymo dalis, bet ir civilių asmenų ginklo valdymo tobulinimo priemonė ir puikus laisvalaikio praleidimo būdas. Šiuo metu Lietuvos praktinio šaudymo sportininkai aktyviai dalyvauja tarptautinėse varžybose ir pasiekia gerų rezultatų. Nors LPŠSF įstatai įregistruoti 1998 m., iki šiol dėl Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo nuostatų, ribojančių ginklų kalibrą ir galingumą, nebuvo galimybės pritraukti į mūsų gretas daugiau asmenų, turinčių ginklus savigynai. Bet laikas bėga, žmonės tampa aktyvesni. Mus pralenkė mūsų mokiniai. Keičiasi požiūris į ginklo valdymą, tobulėja įstatymai - viskas gerėja. Tobulai valdantys ginklą asmenys visuomenei yra saugesni negu žmonės, turintys ginklą, bet laikantys jį seife.
Norėčiau padėkoti žmonėms, padėjusiems mums žengti pirmuosius žingsnius praktiniame šaudyme – GUSTAVUI CINKO, KARIMUI BENEMANE, Š½.Y.LIUFEVRUI, taip pat visiems, kurie pradėjo ir padėjo vystyti praktinį šaudymą Lietuvoje – RAIMONDUI SKIBARKAI, JUOZUI RIMKEVIČIUI, entuziastams, rodantiems puikius rezultatus, į kuriuos lygiuojasi kiti kolegos – LAURIUI VELIČKAI, VEČESLAVUI ČIGRINUI, SAULIUI RUTKAUSKUI, LINUI KAROSUI, varžybų teisėjams ir puikiems šauliams – DMITRIJUI KOSAREVUI, VYTAUTUI RAGUSKUI, VIDAI ZVICEVIČIENEI ir kitiems praktinio šaudymo lyderiams.
VALERIJUS PATAŠEVAS
.