Pasirinkite savo kalbą

   |   +370 633 42242

saudmenys savigynai

Detaliau
2015-05-09 13:08 #25709 nuo Dainius
Replied by Dainius on topic saudmenys savigynai
Mano giliu įsitikinimu, kai buvo leista fiziniams asmenims turėti šaunamuosius ginklus savigynai, visokie "dujinukai" ir "guminukai" turėjo būti uždrausti.
Kai manęs klausia patarimo ką nupirkti giminėms ar draugams savigynai, aš rekomenduoju dujų balionėlį, na dar elektrošoką :!:
Ir paaiškinu, kad kai žmogus savigynos tikslais išsitrauks dujinį ginklą ar iš "humaniškų idėjų" pompą užtaisytą guma priešininkui, turinčiam šaunamąjį ginklą - visos ginklo panaudojimo abejonės užsibaigs. O teisme šaunamojo ginklo savininko advokatas paaiškins kad pats žmogus išprovokavo jį šauti, nes pamatė ginklą jo rankose...
The following user(s) said Thank You: hagis

Please Prisijungti or sukurti paskyrą to join the conversation.

Detaliau
2015-05-07 21:37 #25696 nuo Vitalka
Replied by Vitalka on topic saudmenys savigynai
Pas mus irgi incidentu užtenka,prisiminus kad ir viena .Kai rado pas kažkokį kleboną TT pistoletą kuris buvo pagal dokumentus priduotas i LGF sunaikinti,ir jai gerai pamenu tai pagal dokumentus buvo kaip ir sunaikintas.Taip kad ir čigonu tarpe vagių pasitaiko.
The following user(s) said Thank You: mygun2big4u

Please Prisijungti or sukurti paskyrą to join the conversation.

Detaliau
2015-05-07 18:09 #25695 nuo mygun2big4u
Replied by mygun2big4u on topic saudmenys savigynai
Ir vėl lipame ant grėblio. Prisiminkite ne senus laikus, kai Glockas buvo draudžiamas. O dėl ko? Dėl to, kad neva negalima identifikuoti kulkos. Iš tikrųjų buvo galima identifikuoti, tik pedsakai nebuvo tokie aiškūs. Tai buvo nueita lengviausiu keliu - uždrausti.
Aš dar kartą pasikartosiu, kad man tos gumo 100 metų nereikalingos. O dėl tų drąsuolių, tai yra įstatymas. Kažkada sakė jei leisim įsigyti pistoletus, tai visi vaikščios ir pyškės. Bet nepyšką. LGF nuolat šaukia, kad jei atiduoti pistoletų prekybą į privačias parduotuves, tai prekyba bus nebekontroliuojama, visi ptivatininkai ims vežti kontrabandą. Na ir kaip? Ar estai, latviai, lenkai, čekai ir kiti tokio pačio intelekto kaip lietuviai prekybininkai ar skamba dėl kontrabandos?
Tiesa buvo kažkada prieš 10 ar 15 metų kažkoks incidentas Estijoje, kad gal kokias adalis įvežė ar kažką, tai šį incidentą taip išpūtė mūsiškai ir po šiai dienai laiko kad ten vis dar vyksta kontrabanda, o pas mus labai viskas gerai.
Pacifistai neturėtų būti prileidžiami prie ginklų ir šaudmenų apyvartos kontrolės.
The following user(s) said Thank You: jarvydas

Please Prisijungti or sukurti paskyrą to join the conversation.

Detaliau
2015-05-07 17:39 #25694 nuo aeon
Replied by aeon on topic saudmenys savigynai
pilnai pritariu Andriui

Please Prisijungti or sukurti paskyrą to join the conversation.

Detaliau
2015-05-07 17:20 #25693 nuo Andrius79
Replied by Andrius79 on topic saudmenys savigynai
Sveiki,

dėl keistos teisės akto formuluotės aš sutinku, reikėtų pasistengti ir aiškiau parašyti. O va dėl guminių kulkų naudojimo savigynos tikslais aš linkęs būčiau nesutikti. Žinoma iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad pasirinkimas kokiais šaudmenimis gintis yra sveikintinas dalykas, tačiau aš neabejoju, kad turėdami šaudmenis su guminėmis kulkomis dalis ginklų savininkų daug "drąsiau" ištraukinės savo ginklą iš dėklo tokiose situacijose, kuriose to daryti dar nebūtina, nes "guma" užtaisytas ginklas psichologiškai sumažina atsakomybę už galimus padarinius. Taip pat sumažėja psichologinis poveikis užpuolikui pamačius ginklą jūsų rankose kada jis žino, kad ten gali būti tik "guma". Bijau, kad "guma" daugiau tinka kažką "pamokyti" ar "nubausti", bet ne savigynai. Šaunamojo ginklo panaudojimas yra kraštutinė savigynos priemonė, kurią galima naudoti tik kilus realiam pavojui jūsų ar aplinkinių gyvybei, o tokiu atveju aš tikrai norėčiau, kad mano ginklo apkaboje būtų "švinas" ne "guma".
The following user(s) said Thank You: Antonis

Please Prisijungti or sukurti paskyrą to join the conversation.

Detaliau
2015-05-07 10:35 #25692 nuo pjezo
Replied by pjezo on topic saudmenys savigynai

mygun2big4u parašė: Valstybė privalo skatinti visuomenę savigynai rinktis mažiau pavojingus ginklus, o čia gi atvirkščiai?


pritariu...
nes net jei guminis kamuoliukas ir gali sužaloti žmogų, tačiau bet kokiu atveju jis žalos mažiau nei švininė grankulkė- o jas (švinines) naudoti leidžia...

Analogiškai ir su kitais šaudmenimis pvz yra 9*19 kalibrui guminiai šaudmenys- tikrai geriau jau juos panaudoti savigynai nei kokį greitą flatą, pasekmės bus daug lengvesnės, žūties tikimybė mažesnė...

Pasisakymas apie tai kad net profesionalūs pareigūnai su guminėm sužaloja- soriukas, tai visiškai ne į tema- ne į temą - todėl kad pareigūnai juos naudoja ne kaip ginklus o kaip spec priemones- kitos teisinės panaudojimo sąlygos (galima naudoti ir tais atvejais kai kovinio šaudmens panaudojimas būtų 100 proc neteisėtas - įsivaizduokim kad sušaudo demonstrantus koviniais šaudmenim, skirtumas manau akivaizdus kuo skiriasi policijos naudojamo kovinio ir guminio šaudmens naaudojimas). Ir taip jei naudojant kaip spec priemone pernelyg žaloja- tada netinkamas, bet netinkamas kaip spec priemonės panaudojimas o ne kaip ginklo panaudojimas būtinosios ginties atveju.
(siūlau pasiskaityti "Policijos aktyvios ir pasyvios gynybos priemonių sąrašą" 2005 m. kovo 9 d. Nr. 1V-67 - "14. Skausminiai šaudmenys – specialiai tam sukurti šoviniai su skausmą sukeliančiais užtaisais, t. y. įvairių dydžių guminės, medinės ir plastikinės kulkos, įvairių dydžių šratai, šratų, smėlio ar miltelių pripildyti maišeliai ir kitokių formų užtaisai." - tad akivaizdu, kad guminį šaudmenį naudoja kaip spec priemonę)

Please Prisijungti or sukurti paskyrą to join the conversation.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to edit your message.
Moderatoriai: MKaz