Pasirinkite savo kalbą

   |   +370 633 42242

GINKLŲ IR ŠAUDMENŲ KONTROLĖS ĮSTATYMO PAKEITIMAI

Detaliau
2010-10-30 22:05 - 2010-10-31 10:40 #16366 nuo mygun2big4u
Ir vėl liko neapibrėžtas terminas: A kategoriai prsikiriami 17) snaiperiniai šaunamieji ginklai, skirti kariniam naudojimui . Tai bet kuris dundukas gali pasakyti, kad mano karabinas su optiniu taikikliu kuriuo aš medžioju yra A kategorijos, nes kažkur kariškiai jį naudoa kaip snaiperinį. Patampys metus laiko, nieko nelaimės bet va nervus pagadins.

Civilinėe apyvartoe draužiami
5) šoviniai, kurių kulkos yra su kieto metalo šerdimi ar kieto metalo apvalkalu; O nuo kokio kietumo metalas skaitomas kietu jei nėra jokios skaitinės reikšmės? Kai negali įkąsti ar kai negali įpjauti ?

Civilinėje apyvartoje draudžiami 6) lazeriniai taikikliai, išskyrus naudojamus sportui naudojamus lazerinius taikiklius; O jei tai lazerinis pašvietėjas, ar jis skaitysis taikikliu, ypač jei jis yra kintamo spindulio? Ir iš viso kuo jis yra pavojingas ir koks jo pranašumas prieš optinį taikiklį?

Va dar viena kliauza:
5. Draudžiama įsigyti ginklus, šaudmenis, jų dalis, ginklų priedėlius, išskyrus šaltuosius D kategorijos ginklus, iš subjektų, kurie neturi teisės verstis ginklų, šaudmenų, jų dalių, ginklų priedėlių prekyba ar ginklų, šaudmenų, jų dalių, ginklų priedėlių prekybos tarpininko veikla. reiškia net ir ginklų fondas negali iš manęs nupirkti pistoleto, nes aš neturiu licencijos prekiauti ginklais ar verstis ginklų prekybos tarpininko veikla. nors 32 straipsnyje jau leidžiama
5. Asmuo gali parduoti teisėtai jam priklausantį A, B ar C kategorijos ginklą tik per subjektą, turintį teisę prekiauti tokios atitinkamos kategorijos ginklais.

O štai dar du vienas kitam prieštaraujantys punktai:
2. Fizinis asmuo jam priklausantį B ar C kategorijos ginklą jam dalyvaujant gali laikinai perleisti naudotis kitam asmeniui, turinčiam teisę laikyti ir nešiotis tos kategorijos ginklą:
1) medžioklės metu;
2) sportinių varžybų ir pratybų metu;
3) mokymų metu.

4. Lietuvos Respublikoje įregistruotas jJuridinis ir ar fizinis asmuo jam priklausančius B ar, C kategorijų ginklus, jų šaudmenis turi teisę šaudymo varžybų, pratybų, mokymų metu laikinai perleisti naudotis fiziniams asmenims, prižiūrint treneriui ar kitam atsakingam už saugų šaudymą asmeniui.

Taip išeina, kad Fiziniai asmenys relaudinti šovinius gali tik savo paties reikmėms o pardavinėti negali:
2) žymėti šaudmenis identifikaciniais gamintojo žymenimis ir ant kiekvienos mažiausios šaudmenų pakuotės nurodyti gamintojo pavadinimą, šaudmenų partijos identifikacinį numerį, kalibrą ir šaudmenų tipą;
7. Ginklų savininkai ir valdytojai savo reikmėms šaudmenis gali gamintis patys.

Kaip suprantu dabar norėdamas įsigyti pistoletą užsienye ir jį įsivežti turėsiu gauti licencią o nebe leidima :)
23 straipsnis. Ginklų, ginklų priedėlių, šaudmenų ar jų dalių eksportas (išvežimas), importas (įvežimas) ir tranzitas
2. Lietuvos Respublikoje įregistruotas Europos fizinis asmuo (Lietuvos Respublikos ar kitos valstybės narės nuolatinis gyventojas) ar Europos juridinis asmuo, norintisys importuoti (įvežti), eksportuoti (išvežti) B, C, D kategorijų ginklus, jų šaudmenis, jų dalis ir ginklų priedėlius (išskyrus B, C kategorijų trumpuosius šaunamuosius šio įstatymo 4 straipsnio 1, 2, 3 punktuose ir 5 straipsnio 4 punkte nurodytus ginklus, jų dalis, kuriuos turi teisę importuoti (įvežti) tik Ginklų fondas ir Krašto apsaugos ministerija), privalo turėti licenciją. Tokią licenciją Vyriausybės nustatyta tvarka išduoda Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – Policijos departamentas). Licencija importuoti, eksportuoti ginklus, šaudmenis, jų dalis ir ginklų priedėlius licencijos turėtojui suteikia teisę Lietuvos Respublikoje įregistruotam juridiniam asmeniui:
1) juos gabenti tranzitu per Lietuvos Respublikosą teritoriją;
2) juos įvežti į Europos Sąjungos valstybę narę ar iš jos išvežti.

Ginklų fondas sustiprino savo monopolines pozicijas, jau nebeleidžiama ginklų prekybos tarpininkams tarpininkauti įsigyjant pistoletus:
25 straipsnis. Vertimasis ginklų, šaudmenų, jų dalių, ginklų priedėlių prekybos tarpininko veikla
1. Ginklų, šaudmenų, jų dalių, ginklų priedėlių gamintojai, importuotojai, eksportuotojai, prekiautojai ar pirkėjai turi teisę sudaryti sutartis dėl B, C, D kategorijų ginklų, šaudmenų, jų dalių, ginklų priedėlių (išskyrus šio įstatymo 4 straipsnio 1, 2, 3 punktuose ir 5 straipsnio 4 punkte nurodytus ginklus, jų dalis) įsigijimo, importo, eksporto per tarpininkus.

Pagal naują įstatymą dabar pistoletus tiuninguoti ir remontuoti oficialiai galės tik Ginklų fondas, nes tiok is galės įsivežti dalis. Kaip jūs įsivaizduojate savo pistoleto tiuningavimą ginklų fonde, kompensatoriaus pagaminimą ir sumontavimą, optinio taiklkio openiniam pistoletui uždėimą, rankenos pagaminimą kulkinio šaudymo melkaškei?

Įstatyme ir vėl nerandu ginklo perdirbimo sąvokos. Nuo kada skaitysis perdirbimas: jei keičiu kriaunas, krieunų varžtelius, taikiklius, grąžinamąją spyruoklę iš viengubos į dvigubą, užklijuoju švitrą, uždedu kompensatorių, uždedu optinį taikiklį, vietoj SA padarau DA ar atvirkščiai, ar tik tada jei iš pusiau automatinio tampa automatiniu?

Sveikintinas dalykas, pagaliau nustatė, kad Asmeniui draudžiama rastus ginklus ar šaudmenis gabenti į policijos įstaigą ar kitą vietą. Policija asmens rastus ginklus ar šaudmenis paima jų radimo vietoje. O tai žuliką pagauni su nelegaliu ginklu, o jis sako - aš jį radau ir nešu į policiją priduoti, tik dar va sugalvojau pas pažįstamą užeiti santykių pasiaiškinti. :)

Įstatyme minima sąvoka pavieniai ginklai. Pavieniai tai vienas, du dešimt ar šimtas ginklų? teko dabar laikinai išsiųsti iš Lietuvos tris ginklus, tai vadovavausi pavienių ginklų išvežimo taisyklėmis ir galvojau - trys tai pavieniai ar ne :) ar vadovautis tomis taisyklėmis ar ne?

Praeitą savaitę išvežiau iš Lietuvos tarnybos ne sportui 4000 šovinių ir tis ginklus, leidimą gavau be problemų, nors numatyta kad ginklui leidžiama tik 500 vnt. (išskyrus sportą)
4. Specialaus statuso subjektų pareigūnai, išskyrus Lietuvos Ššaulių sąjungą, tarnybinėms pareigoms atlikti jiems priklausančius B, C, D kategorijų ginklus, šaudmenis išveža iš Lietuvos Respublikos ir įveža į ją turėdami specialaus statuso subjekto vadovo išduotą leidimą.
6. Įvežamų į Lietuvos Respubliką, išvežamų iš jos, gabenamų tranzitu per Lietuvos Respubliką pavienių ginklų skaičius negali viršyti 3 vienetų vienam asmeniui, 500 vienetų šaudmenų vienam įvežamam ar turimam to paties kalibro ginklui. Sportui (varžyboms, treniruotėms) įvežamų į Lietuvos Respubliką, išvežamų iš jos ginklų, šaudmenų skaičius neribojamas.

Nesupratau šito punkto, taip išeina, kad medžiotojas gali atvažiuoti į Lietuvą tik be šovinių?
8. Juridiniai asmenys, turėdami Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos išduotą leidimą, gali laikinai įvežti į Lietuvos Respubliką, išvežti iš jos ginklus, šaudmenis tik sportui (varžyboms, treniruotėms).

Na ir pastebėjau, kad įstatyme persipynę du terminai: impoertas ir eksportas su įvežimu ir išvežimu. Importas ir eksportas tai įvežimas ir išvežimas tikslu realizuoti ar įsigyti. O įvežimas ir išvežimas turėtų būti suprantamas kaip laikinas pvz. aš laikinai išvežu ginklą į Serbiją, bet ne eksportuoju jo, nes jo neparduodu ir jį parsivešiu. O įstatyme kai kuriuose straipsniuose visa tai sumaišyta į vieną krųvą ir yra nesamonė.

Na ir sveikintina, kad pagaliau nelieka šovinių ribojimo nei sportui nei savigynai.
Last edit: 2010-10-31 10:40 by mygun2big4u.

Please Prisijungti or sukurti paskyrą to join the conversation.

Detaliau
2010-10-30 21:40 #16365 nuo mygun2big4u
Beja pasižiūrėkite naujos redakcijos lyginamąjį variantą, čia matosi kas dabar yra įstatyme parašyta ir kas bus www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=384254

Please Prisijungti or sukurti paskyrą to join the conversation.

Detaliau
2010-10-30 21:01 - 2010-10-30 21:03 #16364 nuo DefJam
mygun2big4u wrote:

O kas man gali atsakyti, koks daiktas vadinasi garso slopintuvu ir kodėl ne liepsnos slopintuvu. Kažkas pasakys, garso slopintuvas stipriai sumažina garsą, o kas pasakys kokia nustatyta garso sumažinimo riba? Jei mano liepsnos slopintuvas sumažins garsą 1 decibelu ar tai bus laikoma garso slopintuvu?
Taigi čia dar viena Ginklų ir šaudmenų įstatymo netobulybė.
Lygiai ir tai kokia kulka skaitosi ekspansyvi? Su duobute? o kodėl plokščiu priekiu be apvalkalo ar dalinai apvalkalinė kulka ne ekspansyvi? i gi taip pat ekspansuoa pataikius į minkštą kliūtį.
Žodžiu kliauzų pilna, ir okių išaiškinimų nėrą.

Kaip jau pats, gerb. Vaidai minėjote: Ginklų ir šaudmenų įstaymas nėra tobulas. Šiaip prisimenu net ir pats kažkada sakėte, jog net ir FMJ kulkos kažkiek ekspanduoja, tad NEekspansinių kuklų NĖRA. Kodėl ne garso slopintuvas ar ne liepsnos slopintuvas (Flash hider)? Matyt šiuo atveju įstatymų leidėjas nepatingėjo pasigilint (o gal kaip tik patingėjo?). Nes "duslintuvas" šiuo atžvilgiu yra universalesnis pavadinimas. Jis tiek liepsą , tiek garsą slopina šūvio atžvilgiu.
Last edit: 2010-10-30 21:03 by DefJam.

Please Prisijungti or sukurti paskyrą to join the conversation.

Detaliau
2010-10-30 20:21 #16363 nuo mygun2big4u
O kas man gali atsakyti, koks daiktas vadinasi garso slopintuvu ir kodėl ne liepsnos slopintuvu. Kažkas pasakys, garso slopintuvas stipriai sumažina garsą, o kas pasakys kokia nustatyta garso sumažinimo riba? Jei mano liepsnos slopintuvas sumažins garsą 1 decibelu ar tai bus laikoma garso slopintuvu?
Taigi čia dar viena Ginklų ir šaudmenų įstatymo netobulybė.
Lygiai ir tai kokia kulka skaitosi ekspansyvi? Su duobute? o kodėl plokščiu priekiu be apvalkalo ar dalinai apvalkalinė kulka ne ekspansyvi? i gi taip pat ekspansuoa pataikius į minkštą kliūtį.
Žodžiu kliauzų pilna, ir okių išaiškinimų nėrą.

Please Prisijungti or sukurti paskyrą to join the conversation.

Detaliau
2010-10-30 20:00 - 2010-10-30 20:05 #16362 nuo DefJam
Rutkis wrote:

jusu diskusija labai gerai atspindi pateiktame siuzete by Harty Poter - zero.
cia sportas ir NIEKO BENDRO SU 'DUSLINTUVAIS' NETURIM...
Del papildomu klausimu prasome kreiptis: . SEMINARAS IPSC ŠAUDYMO NAUJOKAMS 2010-11-06
i visus klausimus man seniai yra atsakyta. Aš nevaidinu "terminatoriaus", tačiau man nereikia į nieką atsakinėt, aš tą pradiniokų seminarą jau senų senovėje esu praėjęs, man tik nesurantama, KO JŪS TAIP REAGUOJAT Į ELEMENTARIĄ DISKUSIJĄ APIE GINKLŲ IR ŠAUDMENŲ KONTROLĖS REGLAMENTAVIMĄ?? Lyg tai liberalizmavimas būtų kažkas košmariško. /sad

Last edit: 2010-10-30 20:05 by DefJam.

Please Prisijungti or sukurti paskyrą to join the conversation.

Detaliau
2010-10-30 19:44 #16361 nuo mygun2big4u
Vaikai /grandpa gyvenkime draugiškai /specs
/hot

Please Prisijungti or sukurti paskyrą to join the conversation.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to edit your message.
Moderatoriai: MKaz