Pasirinkite savo kalbą

   |   +370 633 42242

GINKLŲ IR ŠAUDMENŲ KONTROLĖS ĮSTATYMO PAKEITIMAI

Detaliau
2019-06-21 22:21 #34235 nuo Dainius
Bet man tai iš principo šio punkto vykdymas, paskelbus nepaprastąją ar karo padėtį Lietuvoje, yra neįsivaizduojamas! Tai reiškia, kad Lietuvos policija, kurios ir taip nėra daug, viską mes ir vietoj to, kad užtikrintų viešąją tvarką, piliečių ir valstybinių pastatų saugumą - formuos ekipažus, kurie važinės pas 94 tūkst. piliečių ir rinks jų teisėtai turimus ginklus, jų priedėlius ir priedus bei šaudmenis (toliau - ginklai) surašydami ilgus poėmio protokolus!? Tada turės tuos ginklus pristatyti į policijos komisariatus, kur kiti policijos pareigūnai turės sutikrinti visų atvežtu ginklų kiekį, Nr., kalibrus ir juos surašyti ar suvesti į duomenų bazę !?
Iš kitos pusės, jeigu paskelbus nepaprastąją ar karo padėtį Lietuvoje iš manęs bus paimami teisėtai įsigyti mano ginklai, su kuriais pagal šį įstatymą (34 str.) aš galiu ginti visuomenės ar valstybės interesus nuo pradėto ar tiesiogiai gresiančio pavojingo kėsinimosi - tai iš esmės reikia keisti ginklo panaudojimo nuostatą, kad asmuo gali ginti tik save - o kitus piliečius tegul spardo, pjauna ir "žalieji žmogeliukai" su vietiniais pagalbininkais užiminėja Lietuvą!
The following user(s) said Thank You: Shad0w

Please Prisijungti or sukurti paskyrą to join the conversation.

Detaliau
2019-06-21 21:53 #34234 nuo Aurisb
Aš asmeniškai nematau tokio ginklų surinkimo prasmės - tiksliau manau kad jo galimai teikiama nauda yra mažesnė už galimai daromą žalą.
Galbūt čia tik mano neišmanymas - išgirdęs gerus argumentus galiu pakeist nuomonę.

Bet dabar toks sugriežtinimas (ar, kaip tu sakei, detalizavimas) man nėra geros naujienos. Kaip ir apskritai pastaraisiais metais po truputį, palengva, didėjantys apribojimai.

Please Prisijungti or sukurti paskyrą to join the conversation.

Detaliau
2019-06-21 20:54 #34233 nuo k.simutis
Pala, o kur galima rasti nepaprastosios ir karo padeties tvarkos ir salygu aprasyma?

imo naivu tiketis, kad jei gali nepaimti, tai ir nepaims :) sitam straipsnio punktui tikrai reikejo siek tiek detalizavimo.

Please Prisijungti or sukurti paskyrą to join the conversation.

Detaliau
2019-06-21 20:22 #34232 nuo Aurisb
Punktas buvo, tačiau frazė "gali paimti" tapo "paima".

Nes žinai, kam tie ginklai karo metu :)

Please Prisijungti or sukurti paskyrą to join the conversation.

Detaliau
2019-06-21 18:47 #34231 nuo k.simutis

Andrius parašė:

DO parašė: P. S. Jeigu tokią nuostatą būtų bandyta prastumti JAV, tai būtų sulaukę milžiniško ažiotažo. Nes ja iš esmės paneigiama prigimtinė savigynos teisė, konstitucinė teisė ir pareiga ginti savo šalį nuo agresoriaus. Tuo tarpu pas mus visa diskusija vyko tik dėl dėtuvių dydžio...


Gal todėl, kad mes esame pasidavę tolerastiškos ES vadovavimui?


en.wikipedia.org/wiki/List_of_mass_shoot...nited_States_in_2019
Ne viskam reikia imti pavyzdi is JAV.

Atsiprasau, o siaip ar nebuvo sito punkto del nepaprastosios ar karo padeties anksciau?
e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.159542 :

41 straipsnis. Ginklų, šaudmenų, jų dalių paėmimas
1. Policija ar kitos įstatymų įgaliotos valstybės institucijos ginklus, šaudmenis, jų dalis gali paimti:
9) nepaprastosios ir karo padėties atvejais.


Koks dabar skirtumas?

Please Prisijungti or sukurti paskyrą to join the conversation.

Detaliau
2019-06-21 18:08 #34230 nuo Andrius

DO parašė: P. S. Jeigu tokią nuostatą būtų bandyta prastumti JAV, tai būtų sulaukę milžiniško ažiotažo. Nes ja iš esmės paneigiama prigimtinė savigynos teisė, konstitucinė teisė ir pareiga ginti savo šalį nuo agresoriaus. Tuo tarpu pas mus visa diskusija vyko tik dėl dėtuvių dydžio...


Gal todėl, kad mes esame pasidavę tolerastiškos ES vadovavimui?

Please Prisijungti or sukurti paskyrą to join the conversation.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to edit your message.
Moderatoriai: MKaz